Növények...
mit is kell tenni?
sok szép virágot és fát lehet vásárolni vagy a természetből szedett termékeny magokat elültetni melyből kínő vagy nem nő ki a virág, kaktusz, fa.
A HÁROM SZABÁLY MELYET BE KELL TARTANI:
1.VÍZ
2.FÉNY
3.ODAFIGYELÉS
a legfontosabb a víz és a fény. Ettől nő és éled fel a virág, de még fontosabb az odafigyelés, mert gondozni, ápolni kell a kertet és a benne lévő virágokat.
MOST ELMONDOM NEKED A VIRÁG ÁPOLÁS ÉS NÖVESZTÉS LÉPÉSEIT:
1. vegyél virágmagot vagy élő virágot a legközelebbi kertészboltból,
2. ültesd el gondosan a magot vagy az élő növényt
3. locsold meg de ne túl sokat adj neki
4. ettől kezdve nevelheted virágaidat tovább és tovább
FÁKNAK:
-vedd meg a magot vagy már közepesre nőtt fát. az utóbbit nem kell cserépbe hanem azonnal kiültethető a kertbe
-a magot ültesd el de nagyon sokáig kell gondozni és minden évben át kell ültetni az előző cserép 3-4-szeresébe.
-ezután jól gondozd még ha kártevőktől védett kertben is van.
TIPPEK:
-a balkonnövényeknek hónaponta 1-2 alkalommal adj vízzel elkevert ( higított ) tápszerrel.
a fákat permetezd nem mérgező permetszerekkel, ha gyümölcsfáról van szó akkor főleg környezetbarát szerrel.
- trágyázd őket a fák lehullott leveleivel melyeket összegerebjéztél a kertben.
alakíts ki a kúszónövényeknek ( díszszőlő, boroscsány ) kúszóhálót vagy keretet fábol vagy drótból.
kaktuszokról mégtöbbet itt: ITT
E Z E R M E S T E R